SON YAZILAR

Çocuklarla İzlenebilecek Animasyon Filmleri

 Çocuklarla İzlenebilecek Animasyon Filmleri
Okunuyor Çocuklarla İzlenebilecek Animasyon Filmleri

Çocuklarla İzlenebilecek Animasyon Filmleri, Medya, insan hayatının tümünü ele geçirmiş durumda. O kadar hayatımızın içindeki medyadan ayrı kaldığımızda vakit geçirecek herhangi bir aktivite bulmakta zorlanıyoruz. Doğal olarak, özellikle son 10 yılda dünyaya gelmiş çocuklar direkt olarak medya dünyasının içine doğmakta. Fakat medya kullanımı ebeveynler tarafından kontrol altına alınmadığı zaman birçok olumsuz durum doğmakta. Bu nedenle çocukların medya karşısında neler yaptığı ve medyayı yararlı kullanmaları hususunda ebeveynlere büyük rol düşmekte. İşte çocuklara faydalı olacak ve medya araçları karşısında keyifli vakit geçirebilecekleri 7 animasyon filmi tavsiyesi ile karşınızdayız;

Oyuncak Hikayesi (Toy Story)

Yapımcılığını Pixar şirketinin üstlendiği ve bir çocuğun sahip olduğu oyuncakların başından geçen olayları ele alan bir animasyon filmdir. Baş kahramanlar bir kovboy ve astronot. İkisinin ortak noktası ise oyuncak olmaları. Film içerisinde bazı kısımlarda korkutucu sahneler de olsa çocuğunuzun izlerken bol bol kahkalar atacağı ve arkadaşlık, dostluk ve yardımlaşma konuları kapsamında birçok şey öğreneceğinden kuşkunuz olmasın.

Oyuncak Hikayesi (Toy Story)

VOL-İ (Wall-E)

Bilim kurgu animasyonları içerisinde adından en çok söz ettiren yapımlardan birisi Wall-E. Çok uzak geleceği konu alan bu filmde doğanın ve dünyanın aşırı kirlenmesi nedeniyle yaşadıkları gezegeni terkeden insanlar bulunmakta. İnsanların kirlettiği gezegeni de Wall-E isimli bir robot temizlemekle yükümlü. Film, Wall-E’nin yalnızlığı ve görevini yerine getirirken başka bir robotun hayatına girdiği andan itibaren değişen duygularını ve azalan yalnızlığını anlatmakta. Tüketim fazlalığının ne kadar tehlikeli olduğunu, doğanın mutlaka korunması gereken bir şey olduğunu da çocuklara çeşitli mesajlarla anlatan bu animasyon filmi aile ortamında keyifle izleyebilirsiniz.

VOL-İ (Wall-E)

Bir Böceğin Yaşamı (A Bug’s Life)

Ağustos böceği ve karınca hikayesini herkes biliyordur. Bu animasyon filmde bu hikayenin sinematikleşmiş hali diyebiliriz. Bir karınca sürüsünün kış için yaptıkları hazırlıkları yağmalamak isteyen bir çekirge sürüsünü anlatmakta. Çekirge sürüsü, liderleri öncülüğünde karıncaların erzaklarını sürekli zorla ellerinden alırlar. Karıncalar ne kadar barış yanlısı davransa da çekirgeler bu davranışlarından vazgeçmezler. Paylaşmanın, çalışmanın faydalarından bahseden bu konuda oldukça çarpıcı mesajlar içeren ve çalışmadan hiçbir şeyin tam olarak elde edilemeyeceğini anlatan bu animasyon film de çocukların mutlaka izlemesi gereken filmlerden.

Bir Böceğin Yaşamı (A Bug’s Life)

Aslan Kral (The Lion King)

Listemizin en eski animasyonlarından birisi. İlk olarak 1994’te vizyona girdi ve birçok ülkede adından çokça söz ettirdi. Çocuklar kadar yetişkinlerin de severek izlediği bir yapım olan Aslan Kral, Genç aslan Simba’nın yaşadığı yeri terk etmesi ve akabinde gelişen olayları konu almakta. Umut etmekle, zorluklara karşı mücadele etmekle alakalı birçok konuda mesajlar içerse de bazı bölümlerde ölüm, savaş gibi sahnelerin olduğunu da söylemek mümkün. İçerdiği mesajlardan ötürü çocukların izlemesini tavsiye ettiğimiz ama bahsedilen sahnelerden dolayı da aile ortamında izlenmesi gerektiğini düşündüğümüz bir animasyon.

Aslan Kral (The Lion King)

Yukarı Bak (Up)

Carl isimli karakterimizin eşini kaybettikten sonra onun en büyük hayalini gerçekleştirmek için çıktığı macerada küçük bir çocuk ile karşılaşması ve başlarına gelen olayların anlatıldığı bu animasyon film de çocuklara mutlaka izletilmesi gereken filmlerden. Yaşlanmak, hastalanmak, ölüm gibi konuları ele alsa da birçok duygunun bir arada hissedileceği ve içerisinde umut etmek konulu birçok mesajın yer aldığı yararlı bir animasyon.

Yukarı Bak (Up)

Çocuklarla İzlenebilecek Animasyon Filmleri, yazımızın sonunda geldik diğer Yazılara Göz Atmayı Unutmayın. ( Varis Hastalığı Nedir ve Tedavi Yöntemleri )

Yorum Yap

Yapılan Yorumlar
1
 • Saç Dökülmesi Nedir ? Kellik Tedavisi – Weblogum
  Saç Dökülmesi Nedir ? Kellik Tedavisi – Weblogum
  Konu Sahibi
  ziyaretci
  2 sene önce

  […] Dökülmesi Nedir ? Kellik Tedavisi Çocuklarla İzlenebilecek Animasyon Filmleri Varis Hastalığı Nedir ve Tedavi Yöntemleri Tiroid Hastalığı Ve Doğal Tedavi Yöntemi […]

  Cevapla
  37