SON YAZILAR

En Kolay Şifreler – Bu Şifreleri Kullanmayın!

 En Kolay Şifreler – Bu Şifreleri Kullanmayın!
Okunuyor En Kolay Şifreler – Bu Şifreleri Kullanmayın!

En Kolay Şifreler, Her sene kullanılan en kötü şifreler ile alakalı açıklamalar yapılıyor. Bu açıklamalar şifre yöneticisi olan Nordpass tarafından kullanıcılara duyuruldu. Listede birçok yeni ve sürpriz şifre var. Fakat değişmeyen gerçek, en kötü şifre 123456 yine listenin başında bulunuyor. Bunu ise benzer ve farklı kombinasyonlar takip ediyor. Tüm bu şifrelerden birisini kullandığınız takdirde hesabınızın bilgilerine ulaşılması kaçınılmaz olabilir.

Teknoloji Artık Daha Ön Planda

Teknoloji, virüs salgını sebebiyle hayatımızda daha büyük önem kazanmaya başladı. Bu anlamda birçok sitede üyeliğimiz ve bilgilerimiz yer alıyor. Buralarda belirlediğimiz şifrelerimizin kötü ve tahmin edilebilir olması veri hırsızlarına davetiye çıkarıyor. Kimi zaman bir kredi kartı bilgisi kimi zaman ise özel bilgiler deşifre olabiliyor. Bunun önüne geçmek için özel şifreler belirlemek önem taşımaktadır. Büyük ve küçük harf içeren, noktalama işareti barındıran şifrelerin çözülmesi neredeyse imkânsızdır. Fakat bazı kullanıcılar o kadar basit şifreler kullanıyor ki bunları tahmin etmek çok kolay. Eğer sizin de şu an kullandığınız hesaplarınızdan birisinde biraz sonra vereceğimiz şifrelerden birisini kullanıyorsanız mutlaka değiştirmelisiniz.

En Kolay Şifreler

2020 Yılının Tahmini En Kolay Şifreleri

Nordpass firmasının yaptığı şifre sıralamasında en başta 123456 yer alıyor. Bu şifre en kolay kırılan ve tahmin edilen şifreler içinde 1 numara. Daha sonra ise buna çok benzeyen 123456789 şifresi yer alıyor. Sıralamayı picture1, password, 12345678, 11111, 123123 gibi şifreler takip ediyor. Yine benzer kombinasyonlarda olan 1234567, qwerty, iloveyou gibi şifreler de listede yer almakta. Şaşırtıcı olarak farklı olan senha şifresi karşımıza çıkıyor. Bu şifrenin de kolay tahmin edilebilir şifreler içinde yer aldığını belirtmekte fayda var. Tüm bu şifreleri veya bunlara benzeyen kombinasyonları kullanıyorsanız hesaplarınız tehlike de olabilir. Siz de hemen şifrenizi değiştirerek kendinizi güvene alabilir ve verilerinizi koruyabilirsiniz.

Kullandığınız platformlarda 2’li doğrulama sistemi varsa onu kullanmanız güvenlik açısından daha iyi olacaktır.

DLC Nedir? DLC Nasıl Kullanılır?

Yorum Yap

Yapılan Yorumlar
1
 • Gürültü Engelleyici Kulaklıklar Ve Çalışma Prensibi – Weblogum
  Gürültü Engelleyici Kulaklıklar Ve Çalışma Prensibi – Weblogum
  Konu Sahibi
  ziyaretci
  2 sene önce

  […] Player One – Film İncelemesi Bu Yöntemlerle Daha Verimli Ders Çalışabileceksiniz En Kolay Şifreler – Bu Şifreleri Kullanmayın! Mutlu Hissetmenizi Sağlayacak Yaşam Önerileri PlayStation 5 Vs Xbox Series X […]

  Cevapla
  33