SON YAZILAR

Gülmenin Faydaları Ve Ruh Sağlığımıza İnanılmaz Etkileri

 Gülmenin Faydaları Ve Ruh Sağlığımıza İnanılmaz Etkileri
Okunuyor Gülmenin Faydaları Ve Ruh Sağlığımıza İnanılmaz Etkileri

Gülmenin Faydaları Ve Ruh Sağlığımıza İnanılmaz Etkilerine bakacak olursak gülmek, strese, psikolojik rahatsızlıklara, huzursuzluğa ve daha birçok soruna iyi geldiği bilinen bir psikolojik tedavidir. Gülmek pozitif ve iyimser bir insan olmanın neredeyse baş koşuludur. Aynı zamanda hem kendimizi hem de çevremizdeki diğer insanları mutlu eder. Bizi hayata bağlar ve daha iyimser bir insan olmamızı sağlar. Gülmenin psikolojik açıdan bir çok faydası olduğu yapılan çalışmalarla kanıtlanmıştır.

Gülmenin Başlıca Faydaları

Gülmek koruyucu kalkan görevi görür

Gülmek, ve bunu hayatın her anında yaşam tarzı haline getirmek bize iyi gelecektir ve bizi günlük hayatın bazı sorunlarından uzaklaştıracaktır. Ruh sağlığımızı kötü etkileyen ya da bizleri istenmeyen olumsuz duygulara iten hislerden korunmak için gülmek kalkanını kullanabiliriz.

Kişisel sevgi, saygı ve öz güveninizi artırır

Gülümsemek ve her şeye karşı olumlu yaklaşıp pozitif olmak ruh sağlığımızı iyileştirir. Buna bağlı olarak da benlik saygımızı, öz güvenimizi ve kendimize olan sevgimizi artırır. Kişinin kendine karşı olan bakış açısını değiştirmesine yardım eder. Buna bağlı olarak etrafında olup biten olaylara karşı da yaklaşımı daha pozitif olur. Yaşamın olumsuzluklarına karşı gülmek silahını kullanabiliriz.

Ruh hastalıklarının en iyi ilacı gülmektir

​Günümüzde hem psikiyatri hem de psikoloji alanında ortaya çıkan olumsuzlukların üstesinden gelmek için kullanılan en iyi tedavi yöntemi hiç şüphesiz gülmektir. Birçok doktor bu konuda hastalarına gülmeyi, pozitif olmayı ve bunu yaşam tarzı haline getirmeyi çokça tavsiye eder. Yani ruh sağlığı üzerinde en iyi ilaçların başında gülmenin geldiğini söyleyebiliriz.

Gülmek motivasyonunuzu artırır

Günlük yaşantımızda ne yapıyor olsak, hangi işle meşgul oluyorsak olalım, evde,işte ve her yerde gülmek motivasyonumuzu artıracaktır. Hayatın bize getirdiği tüm olumsuzluklardan sıyrılıp kendimizi güvende hissettirecektir. Bunun yanında gülmek, ruh sağlığını koruduğu için daha pozitif olacaksınızdır. Kısaca gülümsemek, bir şeye veya bir işe odaklanmamızı sağlamak ve motivasyonu artırmak konusunda biçilmiş bir kaftan görevi görür.

gülümsemenin faydaları

Gülümsemek iletişim kalitenizi artırır

Gülmenin ruh sağlığımız üzerindeki en önemli etkisi de muhakkak çevremizle kurduğumuz iletişimi artırması ve bu etkileşimi kuvvetlendirmesidir. Sağlıklı bir psikolojiye sahip olduğumuzda kuşkusuz iletişimlerimiz de daha sağlıklı olacaktır. Çevreye karşı daha duyarlı, daha sevecen ve empati kurarak yaklaşabileceksiniz. Bu nedenle gülümsemeyi ihmal etmeyin.

Gülmek sağlıklı bir vücudu daha da güçlendirir

Pozitif duygulara sahip olmak ve günümüzü bu şekilde geçirmek yaşam kalitemizi daha da artırır. Bu nedenle vücudunuz fiziksel olarak iyi bir durumda fakat psikolojiniz ve esenliğiniz kötü durumdaysa gülümsemeye gayret edin ve bunun ruh sağlığınız üzerindeki etkisini izleyin.

Gülmenin Faydaları” adlı yazımı beğendiyseniz diğer yazılarıma da göz atabilirsiniz. Görüşmek üzere.

Fazla Kilonun Zararları Saymakla Bitmiyor

Yorum Yap

Yapılan Yorumlar
1
 • Fazla Kilonun Zararları Saymakla Bitmiyor – Weblogum
  Fazla Kilonun Zararları Saymakla Bitmiyor – Weblogum
  Konu Sahibi
  ziyaretci
  2 sene önce

  […] Kilonun Zararları Saymakla Bitmiyor Demir Tozu Kullanarak Fabrika Çalıştırmak Gülmenin Faydaları Ve Ruh Sağlığımıza İnanılmaz Etkileri Netflix’de İzleyebileceğiniz Irkçılık Konulu Belgeseller Mafia 1 (2002) […]

  Cevapla
  21