SON YAZILAR

İzlemeniz Gereken 8 Motivasyon Filmi

 İzlemeniz Gereken 8 Motivasyon Filmi
Okunuyor İzlemeniz Gereken 8 Motivasyon Filmi

İzlemeniz Gereken 8 Motivasyon Filmi, Kimi zaman izlediğimiz her hangi bir film hayatımızı değiştirebilir. Bunun sebebi filmde geçen tek söz bir ya da filmde oynayan karakter de olabilir. Bazen de sadece bir film, hayallerimizi gerçekleştirmek için harekete geçmemizi sağlar. Bu biraz da hissettirdiklerini yaşamak isteğiyle de ilintilidir. Güzel enerji aldığınız bir film hayata dair düşüncelerinizi bir anda değiştirebilir. Biz de hayata dair izlemeniz gereken motive edici filmleri sizler için derledik.

Rocky

rocky

Motivasyon filmi denince aklımıza ilk gelen Rocky, gerek filmdeki karakteri gerekse muhteşem hikâyesiyle herkesi motive eden filmlerin başında yer alıyor. Filmde, Rocky Dünya Ağır Siklet şampiyonu Apollo Creed ile çıkmış olduğu unvan maçında sergilediği performans ve başarı konu alıyor.

Koç Carter (Coach Carter)

koç carter

Başarılı basketbol oyuncusu Ken Carter’ın mezun olduğu Richmond Lisesi’ne dönmesiyle başlayan filmin hikâyesinde öğrencileriyle arasındaki bağ koçluk, direnç, başarı anlatılıyor. Kondisyonun ve defansın hücumdan çok daha önemli bir olduğunu savunan Coach Carter’ı öğrencilerine bunu hayatlarına ve basketbol do nasıl uygulayacaklarını öğretme çabası takdire değer.

Ölü Ozanlar Derneği (Dead Poets Society )

ölü ozanlar derneği

Oldukça saygın ve disiplinli olan Welton Akademisine İngilizce öğretmeni John Keating’in atanmasıyla çok şey değişecektir. Hayata dair önemli ve unutulmaz derslerin verildiği Ölü Ozanlar Derneği, filminde sevgi ve iyiliğin önemi iyi şekilde anlatılıyor.

Her Şeyin Teorisi (Theory of Everything )

her şeyin teorisi

Her Şeyin Teorisi adlı filmde, Ünlü İngiliz fizikçi ve bilim adamı Stephen Hawking’in yakalandığı ALS hastalığı ile mücadelesi anlatılıyor. Hayatı her açıdan sorgulayacağınız filmde sevginin başarıdaki önemi vurgulanıyor.

Milyonluk Bebek (Million Dollar Baby)

milyonluk bebek

Fitzgerald adlı bir boksörün başarılı dövüş öğretmeni olan Frankie Dunn ile buluşmasını konu alıyor. Başarının geçmişin hayaletleriyle nasıl başa çıkıldığının anlatıldığı film izleyicileri ekrana bağlıyor.

Whiplash

whiplash

Hayattaki tutkularınızın canlanacağı filmde orkestra şefiyle, genç bir bateristin arasındaki güçlü dostluk bağı anlatılıyor. İnsanın bir şeyi gerçekten istemesi halinde başarıya nasıl gidildiğinin önemini” bizlere hatırlatan Whiplash’i izlerken tutkularınızın en baştan yeniden canlanacağını hissedeceksiniz.

Gece Vurgunu (Nightcrawler)

gece vurgunu

İyiyi ve kötüyü ve en derin detaylarına kadar sorgulayacağınız Nightcrawler’i izlerken adrenalini en tepelerde yaşayacaksınız. Aynı zamanda izledikten sonra içinizde ufakta olsa bir başkaldırı hissi uyanacak.

Esaretin Bedeli (The Shawshank Redemption)

esaretin bedeli

Karısını ve karısının sevgilisini öldürmekle suçlanan Andy Dufresne’nin Shawshank hapishanesinde yaşadığı olayların anlatıldığı filmde yaşama dair önemli dersler veriliyor. İnsanın en dipteyken tekrar yukarı nasıl çıktığına tanık olacağınız filmi izlerken; yaşama dair gerçekleştirmek istediğiniz ne varsa onlara tekrar sımsıkı sarılmak isteyeceksiniz.

Netflix’de İzleyebileceğiniz Irkçılık Konulu Belgeseller listemize de bakmayı unutmayın, Bir başka yazıda görüşmek üzere.

Yorum Yap

Yapılan Yorumlar
1
 • Başlat Ready Player One – Film İncelemesi – Weblogum
  Başlat Ready Player One – Film İncelemesi – Weblogum
  Konu Sahibi
  ziyaretci
  2 sene önce

  […] Ve Baskının Çevreye Olumsuz Etkileri Sağlıklı Yaşam İçin Şu 10 Besini Tüketin! İzlemeniz Gereken 8 Motivasyon Filmi Sigaranın Zararları Nelerdir, Bırakmak İçin Neler Yapılmalıdır? Undertale İnceleme: […]

  Cevapla
  27