SON YAZILAR

Mısır Piramitlerinin Sırrı Nedir?

 Mısır Piramitlerinin Sırrı Nedir?
Okunuyor Mısır Piramitlerinin Sırrı Nedir?

Mısır Piramitlerinin Sırrı, Üçgen şekilde görünüme sahip olan Piramitler, tabanı genişleyip üst kısımlara doğru birleşmiş geometrik bir şekildir. 3 köşesi birbiriyle aynı ölçüde olup adeta mimarlık harikasıdır. Bu nedenle Dünyada koruma altına alınmış ve yine dünyanın 7 harikalarından birisi unvanına sahiptir. Uzun yıllar önce inşa edilmiş olan bu yapıların günümüze kadar zarar görmeden gelmesi ne kadar sağlam yapıldığının bir örneğidir. Eskiden piramitleri mısırlı kölelerin inşa edildiği bilinmekteydi. Ta ki 1990 yılında bir turistin bir ayağının çukura düşmesi sonucu bir delik oluşur. Bu delik piramitlerin yapımındaki ustabaşının mezarı olarak öğrenilir. Bu mezarın gösterişli duvarlara sahip olması bu piramitlerin köleler tarafından yapılmadığı ispatlanmıştır. Köleler tarafından yapılmış olsaydı ustabaşına bu kadar ihtişamlı bir mezara sahip olması imkânsızdır. Mısır piramitlerinin inşasında bulunan işçilerin geceleri evlerine giderek dinlendikleri, gündüzleri ise çalıştıkları belirlenmiştir. Uzun yıllar sonra mısır piramitlerinin etrafında 250’den fazla farklı yerlerde mezarlar bulunmuştur. İşçilerin mezarları sıradan, ustabaşının mezarı ise harika olarak inşa edilmiştir. İşçilerin mezarları açılarak incelendiğinde omurgalara aşırı yük bindiği tespit edilmiştir. Mısır piramitlerinin inşasında taşınan taşlar sayesinde bu delil ortaya çıkmıştır.

Mısır Piramitlerinin Sırrı Nedir?

Sorunun cevabını kısaca özetlemek gerekirse; o dönemin kralı öldükten sonra kendisi ve hazinelerinin korunması için yapılmıştır. Kralın veziri olan İmhotep tarafından ilk piramit yapılmıştır. Duvarlar çok değerli taşlarla süslenmiştir. Aynı zamanda bazı inanışlara göre piramitler doğal afetlerden korunmak için yapılmıştır. İç kısmında ise birçok değerli taş, hiyoroglif, kabartma ve heykeller bulunmaktadır. Mısır’da 100’ den fazla piramit bulunmaktadır. Uzun yıllardır günümüze kadar sağlamlığıyla dikkat çeken piramitler birçok kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Piramitler sadece mısırda bulunmayıp, dünyanın farklı yerlerinde de inşa edilmiştir. Başka ülkelerde de bulunmasına rağmen Mısır Piramitleri denmesinin sebebi ise sayıca daha çok Mısır’da olmasından kaynaklıdır.

Beyin İmplantı İle Yapay Zeka Düşünceleri Okuyabiliyor

Yorum Yap

Yapılan Yorumlar
1
 • Fen Nedir? – Ne İşe Yarar? – Weblogum
  Fen Nedir? – Ne İşe Yarar? – Weblogum
  Konu Sahibi
  ziyaretci
  2 sene önce

  […] Hakkında İlginç Bilgiler Mısır Piramitlerinin Sırrı Nedir? Doğru Nefes Almanın Vücüda Etkisi Gürültü Engelleyici Kulaklıklar Ve Çalışma […]

  Cevapla
  30