SON YAZILAR

Nasıl Cesaretli Olunur – Daha Cesur Olmak İçin Bunları Yapın

 Nasıl Cesaretli Olunur – Daha Cesur Olmak İçin Bunları Yapın
Okunuyor Nasıl Cesaretli Olunur – Daha Cesur Olmak İçin Bunları Yapın

Nasıl Cesaretli Olunur, Cesaret insanın içinden gelen bir duygudur. Bir anda ortaya çıkan bir aksiyon gibidir. Kimi zaman ise hiç çıkmasa da başımı belaya sokmasam dediğiniz türden. Yine de cesur biri olabilmek için, cesaretli olmanın yolları gibi yöntemlere başvurmanız gerekebilir

Her insan cesaretli olmayı ister kim istemez ki? Yoklukta, karamsarlıkta, hayatta başlı başına her şey cesaret gerektirmez mi? Peki Nasıl Cesaretli Olunur, Cesaretli olmak için ne yapmalı diyorsanız, doğru noktadasınız.

Cesaretli Olmak İçin Ne Yapmalı

Her insanın bu hayattan istediği bir şeyler vardır. Para, sevgi, huzur. Fakat bunları elde edebilmek için istemek lazım yürekten ve gerçekten. Tüm samimi duygularla hayallerinizin peşinden koşmak için ilk adımı atmalısınız. İşte, ilk adım, önemli olan nokta bu. Senin izlediğin, gideceğin yolda başlangıç çizgin belki de hayatını iyi ya da kötü yönde etkileyecek bir çizgi. Sonuç ne olursa olsun denemek istemez misin?

Kaygılarınızı, korkularınızı bir yana bırakın sadece içinizden ne geliyorsa onu yapın gerekirse risk alın lakin umutlarınızı ertelemeyin siz olun, kendiniz olun.

Cesaretinizi Arttırmak İçin Yeni İnsanlar Tanıyın

Nasıl bir macera yaşamak isterken yanımızda arkadaşlarımız olsun isterseniz işte cesareti içimizden çıkartmak içinde insanlara ihtiyacımız olabilir. Bunun için yeni insanlar, yeni dostluklar kurmakta fayda vardır. Spor salonu, Hobiler, Konserler, Tiyatrolar sizin farklı ortamlarda farklı arkadaşlar edinebilmenizi sağlar. Mesela daha önce hiç rock konserine gitmediniz belki de hiç hoşunuza gitmiyordur.

Lakin şöyle bir cesaret edipte o konsere gittiğinizi düşünün ve yeni kişilerle tanıştığınızı hiç tarzınız olmadığı halde müzik sırasında kafa salladığınızı. Evet bu durum cesaret mi derseniz bence cesaret. Sizin hiç ilgi alanınız olmadığı, sevmediğiniz halde siz kalkıp rock konserine gidip müzik dinliyor yeni insanlar tanıyorsunuz ne için, cesaretin sizin elinde olabildiğini göstermek için.

Özgüveninizi Geliştirin

Cesaretli olmanın yolları arasında en önemli şeylerden biri özgüvendir. Cesaret demek Özgüven demektir. İlk önce kendinize güvenmelisiniz Özünüzü ortaya çıkarın ve her şeyi başarabileceğinize inanın bunu yapabilirsiniz. Cesaretli olmak için ne yapmalı diyorsanız, özgüveninizi gözden geçirmelisiniz.

Dövüş Sporları İle İlgilenin

Hem kendinizi geliştirmek hem de cesaretinizi arttırmak için dövüş sporları mükemmel bir yoldur.

Taekwondo, judo, boks sporlarının aksine farklı spor dalları da deneyebilirsiniz örnek verecek olursak Wing Chun tekniklerini öğrenebilirsiniz. Düşünün bir İp Man sahnesinde ki gibi dövüştüğünüzü. Ne kadar havalı olursunuz. Yine de siz kendinize uygun spor dalını bulup tutunmaya başlayın emin olun zamanla içinizdeki cesaret açığa çıkacaktır.

Yeni Ortamlarda Sakin Kalmak İçin Psikolojik Egzersizler Yapın

İlk defa yeni bir işe atandınız ve görevinizi zaman kaybetmeden başladınız. Fakat sizi huzursuz eden bir şeyler var Ya yapamazsam? Ya işi batırırsam? Sakın böyle düşünüp de başta cesaretinizi inancınızı kırmayın.

Belki de fazlasıyla gerildiniz eliniz ayağınız titriyor. Sakin olun ve kendinize psikolojik destek verin elinizi yüreğinize koyun ‘’evet ben bunu yapabilirim, bu benim için çok kolay, yeni umutlar yeni hayatlar var önümde, evet ben bunu başaracağım, ben cesaretli bir insanım.” diyebilirsiniz.

Böyle yaparak kendinizi rahatlatın ve emin olun istedikten sonra yapamayacağınız hiçbir şey yok. Eğer cesaretli olmak için ne yapmalı derseniz ilk önce kendinize inanın. Gerisi gelecek ve cesaretli olmanın yolları kendi kendine tamamlanmış olacaktır ve son olarak arkadaşlar, insanları çok fazla takmayın hayat sizin hayatınız hiçbir şey için geç değildir.

Mutlu Hissetmenizi Sağlayacak Yaşam Önerileri

Yorum Yap

Yapılan Yorumlar
2
 • Pandalar Hakkında İlginç Bilgiler – Weblogum
  Pandalar Hakkında İlginç Bilgiler – Weblogum
  Konu Sahibi
  ziyaretci
  2 sene önce

  […] Sağlayacak Yaşam Önerileri PlayStation 5 Vs Xbox Series X Karşılaştırması Nasıl Cesaretli Olunur – Daha Cesur Olmak İçin Bunları Yapın Şeker Hastalığı Nedir? Belirtileri Nelerdir? Andre Marie Ampere Kimdir? – […]

  Cevapla
  42
 • Bu Yöntemlerle Daha Verimli Ders Çalışabileceksiniz – Weblogum
  Bu Yöntemlerle Daha Verimli Ders Çalışabileceksiniz – Weblogum
  Konu Sahibi
  ziyaretci
  2 sene önce

  […] Daha Verimli Ders Çalışabileceksiniz Mutlu Hissetmenizi Sağlayacak Yaşam Önerileri Nasıl Cesaretli Olunur – Daha Cesur Olmak İçin Bunları Yapın Şeker Hastalığı Nedir? Belirtileri Nelerdir? Parmaklarda Sararma Nedir ve Nedenleri […]

  Cevapla
  51