SON YAZILAR

Ori And The Blind Forest: Görsel Anlatımın Gücü

 Ori And The Blind Forest: Görsel Anlatımın Gücü
Okunuyor Ori And The Blind Forest: Görsel Anlatımın Gücü

Ori and the blind forest, Moon Studios tarafından 2015 yılında yapılan sevimli karakterlere, güzel fantastik bir hikâyeye ve yenilikçi seviye tasarımına sahip, zarif görünümlü bir 2D platform oyunudur. Oyunu açtığınız ilk andan itibaren oyundaki karakterlerin renklerine ve animasyonlarına hayran kalacaksınız, sanki Hayao Miyazaki filmi izlemiyormuşsunuz gibi. Ama Renkli grafiklere aldanmayın çünkü bu oyunda birçok platform oyunu gibi oldukça zor.

Ori and the Blind Forest İnceleme

Fantastik bir hikâyeyi oynamak, sinemanın yapamayacağı bir şekilde duygusal olarak sizinle yakınlaşmasını sağlar. Ori and the Blind Forest da saf, sınırsız neşe ve birbirleriyle bağlantı kuran iki karakteri ile çarpıcı, minimalist, sözsüz bir on dakika ile başlıyor.

Yağmurlu bir günde Nibel ormanındaki ulu büyük bir ağacın dalından kopan Ori, onu kendisininmiş gibi sevgi ile büyüten oyuncak ayı görünümündeki Naru tarafından bulunur. Naru ve ori birbirleri ile mutlu yaşarlarken birden ulu ağaçtan yayılan ışık ile birlikte orman kurumaya ve ölmeye başlar ve gelişen olaylarla birlikte kendi başına yola çıkan Ori, ulu büyük ağacı canlandırmaya ve ormana ışık getirmeye çalışır.

weblogum ori

Yol boyunca, kendinizi aksiyon-macera tarzı bir dünyada ormanın çeşitli yerlerini keşfederken bulacaksınız ve bu gerçekten çok eğlenceli. Oyunda ilerledikçe yeni yetenekler keşfedip (çift zıplama, duvar saldırılar gibi), minik karakterinizi geliştireceksiniz (fazladan can gibi), Ve tabii ki de çokça ölümü tadacaksınız.

Oyun bildiğiniz gibi platform oyun ve her platform oyunu gibi Ori and the blind forest’da oldukça zor. Peki bu zorluk karşısında kendimizi nasıl koruyoruz. Koruma görevini ori’nin başının üstündeki küre sağlıyor ve ilerledikçe küreyi geliştirebiliyoruz.

Oyunda önemli bir nokta da kaydetmekten geçiyor. İlerleyip yeni yerler keşfederken ölürseniz yaptığınız her şey, yaşadığınız zorluklar boşa gidiyor bu yüzden bazı noktalarda kaydetmenizde fayda var.

Müziklere gelecek olursak, tek kelime ile “şaheser”. İçinde bulunduğumuz evrenin atmosferini bize hissettiriyor ve müzikler grafikler ile birleşince acayip bir hal alıyor. Müziklerin tutkuyla yapıldığı çok belli.

Kısaca arkadaşlar Ori and the Blind Forest olağanüstü bir oyun ve görsel, işitsel sunum gerçekten güzel. Zaman zaman sinir olabilirsiniz ve bu platform oyunları için normal.sizde grafikleri, müzikleri ve oynanışıyla harika bir oyun deneyimlemek istiyorsanız, fantastik bir hikâyeyi ilginç bir oyunla birleştiren Ori ve Blind Forest’a bir göz atın derim. Oyunu steamde bulabilirsiniz.

Age Of Mythology: Yıllardır Eskitemediğim Oyun

Yorum Yap

Yapılan Yorumlar
2
 • To The Moon: Bir Ay Işığı Kadar Güzel – Weblogum
  To The Moon: Bir Ay Işığı Kadar Güzel – Weblogum
  Konu Sahibi
  ziyaretci
  2 sene önce

  […] Ori And The Blind Forest: Görsel Anlatımın Gücü […]

  Cevapla
  26
 • Video Oyunları: 1970'lerden Günümüze Gelişimi – Weblogum
  Video Oyunları: 1970'lerden Günümüze Gelişimi – Weblogum
  Konu Sahibi
  ziyaretci
  2 sene önce

  […] Gezegen Bulunmuş Olabilir Yapay Zeka Günlük Yaşamlarımızı Nasıl Ele Geçirdi Ori And The Blind Forest: Görsel Anlatımın Gücü Yüzüklerin Efendisi Ve Yıldız Savaşları: Karşılaştırma Rüzgar ve Güneş Enerjisi […]

  Cevapla
  17