SON YAZILAR

Sağlıklı Yaşam İçin Şu 10 Besini Tüketin!

 Sağlıklı Yaşam İçin Şu 10 Besini Tüketin!
Okunuyor Sağlıklı Yaşam İçin Şu 10 Besini Tüketin!

Sağlıklı Yaşam İçin Şu 10 Besini Tüketin, Yayılım hızı yüksek virüslerin, zararlı katkı maddeleriyle dolu paket gıdaların, GDO’lu sebze ve meyvelerin, kirli havanın dört bir yanımızı sardığı günümüzde sağlıklı yaşamak için önlem almak elzem hale geldi. Birbirinden faydalı şu 10 besini uzmanlar sağlıklı yaşamak için öneriyorlar.

SU

sağlıklı yaşam için su

Yaklaşık yarım litre su alımının dahi metabolizma hızını yüzde otuza kadar artırdığını belirten uzmanlar günde en az iki litre su içmeyi öneriyorlar. Toksin ve fazla sodyumu atmaya yardımcı olan su ayrıca iştahı dengeleyip, sağlıklı kiloda kalmayı kolaylaştırıyor. Bu yüzden sabah kalkar kalkmaz ve gün boyu su içmeye devam etmeliyiz.

ÇORBA

Penn State Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre çorba içerek hem yağları hızla yakmış hem de daha az yemiş olunuyor. Çorbanın mutlaka ana yemekte başlangıç ya da ara öğün olarak tüketilmesi tavsiye ediliyor.

YULAF

Yulaf tam bir kolesterol savaşçısıdır. Ayrıca içerdiği yoğun liflerle uzun süre tok kalmanızı sağlar.

GREYFURT

sağlıklı yaşam için greyfurt

Tam bir C vitamini deposu olan greyfurt içerdiği çeşitli faydalı kimyasallarla kandaki insülin seviyesini ayarlıyor.

BROKOLİ

Lahana familyasının gözdelerinden olan brokoli, içerdiği C vitamini ile tam bir hastalık ve virüs savaşçısıdır. Vücutta kalsiyumun emilimini kolaylaştırır.

YOĞURT

Güçlü bir bağışıklık için elzem olan probiyotikler yönünden zengin olan yoğurt uzmanlar tarafından en çok önerilen sağlıklı yaşam besinlerinden biridir. Hem kalsiyum hem de protein yönünden zengindir. Uzun süre tok kalmaya yardımcı olup form korumakta da etkilidir.

ELMA VE ARMUT

sağlıklı yaşam için elma

Tatlı krizlerine birebir olan elma ve armut şeker ihtiyacını doğal yoldan gidermeye yardımcı olması yönüyle öneriliyor. Uzmanlar özellikle elmanın tam bir karaciğer ve bağırsak dostu olduğunu bildiriyorlar.

HİNDİ ETİ

Sağlıklı kas yapımında kullanılan proteince zengin olan hindi eti de uzmanların önerdiği gıdalar arasındadır.

YEŞİL ÇAY

Yeşiş çay içeriğinde çağımız hastalığı kanserden koruyan maddeler içerir. Bunlar aynı zamanda kalp sağlığını korumaya da yardımcıdır. Yeşil çay ayrıca metabolizmayı hızlandırır, incelmeyi kolaşlaştırır.

ACI BİBER

sağlıklı yaşam için acıbiber

Metabolizmayı hızlandırmasıyla nam salmış acı biber ayrıca stres hormonlarını da azaltarak sağlıklı yaşamaya yardımcı olur.

Sizde bu besinleri tüketerek daha sağlıklı bir yaşam sürdürebilirsiniz.

Bisiklet Sürmenin Sağlığınıza Faydaları

Yorum Yap

Yapılan Yorumlar
1
 • Hafızayı Güçlendirmek İçin Yapabileceğiniz 10 İpucu – Weblogum
  Hafızayı Güçlendirmek İçin Yapabileceğiniz 10 İpucu – Weblogum
  Konu Sahibi
  ziyaretci
  3 sene önce

  […] İçin Yapabileceğiniz 10 İpucu Fotokopi Kağıdı Ve Baskının Çevreye Olumsuz Etkileri Sağlıklı Yaşam İçin Şu 10 Besini Tüketin! İzlemeniz Gereken 8 Motivasyon Filmi Sigaranın Zararları Nelerdir, Bırakmak İçin Neler […]

  Cevapla
  36