SON YAZILAR

Tiroid Hastalığı Ve Doğal Tedavi Yöntemi

 Tiroid Hastalığı Ve Doğal Tedavi Yöntemi
Okunuyor Tiroid Hastalığı Ve Doğal Tedavi Yöntemi

Tiroid Hastalığı, Tiroid bezinin az yada fazla salgılanmasından meydana gelmektedir. Bu vücutta farklı rahatsızlıkların ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. Tiroid aslında büyük bir işleve sahip olmamasına rağmen belli başlı hastalıklara sebep olmaktadır.

Bunlardan ilki de kilo alamama, verememe yada ani kilo kaybı gibi problemleri ortaya çıkarır ve bayanlarda daha fazla gözükmektedir. Saç dökülmesi yine çok görülen bir problemdir. Saçları dökülen insanların önce tiroid bezi kontrol edilir. Yine Guatr hastalığı da tiroit bezinin büyümesinden kaynaklanır. Şu belirtileri de mevcuttur; kalp çarpıntısı, adette düzensizlik, ishal, sinirlilik, uyku bozukluğu, yüksek tansiyon gibi görülebilir. Tabiki bunlar iyi olan tarafları diyebiliriz. Kötü huylusu da tiroid bezi kanseridir. Tiroid hastalığı kolay tedavi edilebilen bir hastalık türüdür. Erken önlem alarak bu hastalıktan kurtulmak gayet kolaydır. Tiroid hastalığı dikkate alınmadığı zaman kötü sonuçlara yol açmaktadır.

Tiroid Hastalığı Doğal Tedavi Yöntemi

   Tiroid hastalığı sorunun cevabını vermiş olduk geçelim tedavi yöntemlerine. İlk başta Tabiki bir doktora gidip gözükmeniz sizi için daha sağlıklı olacaktır. İsterseniz de evde doğal tedavi yöntemini de rahatlıkla yapabilirsiniz. Erken önlem alarak bu hastalıktan kurtulmak mümkün demiştik. Peki evde neler yapabiliriz. Tiroid hastalığına iyi gelen ürün zencefildir. Zencefil tiroid bezinin az yada çok çalışması yada HAŞİMATO TİROİTİ denilen tiroit iltihaplanmasına da iyi gelen tek üründür. Zencefili kullanarak bu hastalıktan rahatlıkla kurtulabilirsiniz. Zencefilin kullanım şekli şöyledir;

– Zencefilin suyu sıkılmalıdır ve her gün yenisi yapılmalıdır.

– Sabah 1 çorba kaşığı aç iken tüketilmelidir.

– Akşam 1 çorba kaşığı aç iken tüketilmelidir.

 Zencefilin acı tadı ilk zamanlarda size kötü gelebilir. Zamanla kullandıkça alışılmaktadır. Hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır. Sadece kan sulandırıcı ilaç kullananların zencefil suyunu içtiği sürece kullanmaları gerekir. Sebebi ise zencefilin kan sulandırıcı özelliğide vardır. Zencefili marketlerden, aktarlardan bulmanız mümkündür. Kalan zencefilleride kaynatıp limon ve bal ile tüketebilirsiniz.

Tiroit Önemsenmeyecek bir hastalık değildir. Mutlaka erken tedavisi yapılmalıdır.

Suçiçeği Hastalığı Nedir ? Nasıl Geçer?

Yorum Yap

Yapılan Yorumlar
1
 • Varis Hastalığı Nedir ve Tedavi Yöntemleri – Weblogum
  Varis Hastalığı Nedir ve Tedavi Yöntemleri – Weblogum
  Konu Sahibi
  ziyaretci
  2 sene önce

  […] Hastalığı Nedir ve Tedavi Yöntemleri Tiroid Hastalığı Ve Doğal Tedavi Yöntemi Suçiçeği Hastalığı Nedir ? Nasıl Geçer? Oruçluyken Tok Tutan Yiyecekler Nelerdir? […]

  Cevapla
  44